GEOstezka = zajímavosti a zvláštnosti o "kamenech"

Pro každého něco

Sponzor GEOstezky: Najde se sponzor?    Patron GEOstezky: Najde se patron?

GEOstezka = kámen, kamení, minerály, zajímavosti a zvláštnosti, stavby, výrobky, ezoterika, tajuplná a mystická místa, magické kameny, záhady apod.

Základní informace o GEOstezce  ♥  Fotografická soutěž


  > Home page > Estetika > Aktuální stránka

"Tančící" kameny (Rock balancing)


Rock balancing, tančící kameny, tancující kameny

Máte civilizace plné zuby a nemůžete, nebo nechcete investovat balík peněz na nákup rybářského náčiní, abyste se pak při rybolovu uklidnili a odreagovali?

Existuje řešení! Věnujte se tomu, čemu se říká Rock balancing, příp. Tančící kameny. Fakt to je velice uklidňující. Zkoušel jsem to, a když ani po deseti minutách kameny nechtěly být poslušné, vztekle zcela klidně a důstojně jsem se z místa pokusů vzdálil...


Zroj fotky, text (angl.) + videa: Rock On, Rock ON! The Art of Rock Balancing

Chce to zkrátka trpělivost, žádný jiný fígl, ani lepidlo nebo tmel, v tom opravdu nejsou. Kameny vskutku v těch odvážných pózách, zdánlivě odporujících zemské přitažlivosti, drží jen pečlivým vyvážením každého z nich, přičemž základem úspěchu je na nich najít a využít každou sebemenší plošku, důlek, prasklinku apod..

Videa, dostupná přes odkaz dole na stránce, ukazují, že to skutečně není žádný podvod. Pták, sednoucí si na "tančící postavu", aby si odpočinul, ji, jedním vrzem, přeměnil v pouhou hromádku kamenů.

Tomu, kdo se tomuto zvláštnímu druhu umění věnuje, se ovšem neříká tichý blázen, jako rybářům, ale mnohem jemněji a něžněji, "rockman". Po světě jich už běhá celkem dost, např. ve Francii, v Německu, Anglii, Americe, jakož i na Novém Zélandě, se dokonce pořádají i výstavy a soutěže.

Rock balancing, tančící kameny, tancující kameny

Autor fotky: Leandro Inocencio Licence: Attribution-Share Alike 3.0 Unported

Je celkem logické, že tato zábava* - umění* (*nehodící se škrtněte), nabízí možnost uplatnění estetického vnímání a smyslu pro rovnováhu a harmonii již od útlého věku, až po zralé, fyzicky čilé stařenky i starouše, je ale nutná určitá dávka odpovědnosti a zdravého rozumu.

Při stavbě totiž může občas i dojít k Vašemu zranění a ten, kdo "to" někde postaví a ponechá svému osudu, hazarduje se zdravím někoho jiného, zejména dětí, které se neustále snaží "všemu příjít na kloub". Myslete na to včas.

Zkuste také Zajímavosti o kamenech zejména pro děti a mládežExterní odkazy:

Zdroj informací a více info (rusky): Tancující kameny slovem i obrazem

Obrázky výtvorů, zvaných Rock balancing

Pro fajnšmekry: Professional Rock Balancing & Rock Stacking

Rock Balancing v obrazech

Rock Balancing á la příroda  > Home page > Estetika > Aktuální stránka ....... Začátek stránky


Informace

Nabídka služeb

Přírodověda

Doporučené odkazy

Mrkající myška

Relax a zábava

Výměna odkazů


zc.latroppiv@atsop  

 Napsat


Copyright © Pravidla použití fotografií a textů.