GEOstezka = zajímavosti a zvláštnosti o "kamenech"

Pro každého něco

Sponzor GEOstezky: Najde se sponzor?    Patron GEOstezky: Najde se patron?

GEOstezka = kámen, kamení, minerály, zajímavosti a zvláštnosti, stavby, výrobky, ezoterika, tajuplná a mystická místa, magické kameny, záhady apod.

Základní informace o GEOstezce  ♥  Fotografická soutěž


  > Home page > Děti a mládež > Aktuální stránka

Kamenáčkové - Modroočka, Zelenoočka, Kuliočka...


Kamenáčkové - kamenná zvířátka Modroočka, Zelenoočka, Kuliočka apod.

Spatřeni i v Čechách!


Spatřeni byli, jak si libují v trávě, nebo se hřejí na sluníčku na písku, daleko od lidí. Nemají prý vůbec rádi silnice a jejich blízké okolí, protože lezou moc pomalu a bojí se aut, ale ani potoky a řeky, protože neumějí plavat - tam je tedy ani nehledejte, ale na auta a u vody je nutné si dávat velký pozor vždy.


Nejraději jsou, když si je z "divoké" přírody odnesete domů a dáte do vitrínky, nebo na poličku, kde se cítí mnohem více v bezpečí a jsou tam velice spokojeni.

Kamenáčkové nejsou hračka, jsou určeni pouze jako společníci a kamarádi.. Obsahují malé části (očička), které je možné při neopatrné manipulaci utrhnout stejně, jako třeba malé tykadélko broučkům, což to by je samozřejmě také bolelo a pokud by to očičko pak spolkly děti, mohlo by i je zase potom bolet bříško.

Jsou to takové křehké bytůstky, které ovšem mají tu výhodu, že se nemusejí ani krmit, ani venčit. Občas jim je také smutno, nebo je něco trápí, cítí se opuštění, sami se potmě venku bojí... A děti jsou přece tak báječní kamarádi, se kterými se dá užít spousta legrace a tak krásně se s nimi zlobí a "blbne" .

Kdo z dětí doma nemá alespoň Modroočko, ten to má dost blbý, protože... No, to snad ani nemá smysl psát, protože takové děti snad ani nejsou, protože Kamenáčkové, stejně jako děti, také zbožňují pohádky.

Děti, poznáte, na kterou pohádku si hrají tři kamenáčkové na obrázku? Tito tři nerozluční kamarádi se jmenují po hlavních hrdinech té pohádky. Poznaly jste ji? Pokud ne, nebuďte smutní a zkuste si sami nějakou klidně vymyslet...

Kamenáčkové - Modroočka, Zelenoočka, Kuliočka apod.


Samozřejmě, tak jako každý jiný tvor, který má "dušičku", je potřeba mít i kamenáčky rád, věnovat jim svoji pozornost, povídat si s nimi a oni, vzhledem ke svým známostem ve světě pohádek, Ti vše jistě oplatí.

Kdo z Vás má nějaké trable, případně starosti, může svoje kamenáčky velice dobře využívat i třeba jako důvěrníky a zprostředkovatele žádostí a proseb "na vyšší pohádková místa", kde se o jejich splnění postarají.

Je samozřejmé, že kdo z dětí chce nějaké přání vyplnit, musí chodit každou noc včas spát, aby Kamenáčkové, kteří žijí jen když děti spí, měly (měli?) dost času jim to vše zařídit...

Je báječné, že žijí také v Čechách. Občas prý lze spatřit také Zelenoočko, případně kamenáčky, kteří mají očička oranžová, tak to asi byly v noci na nějakém mejdanu, jako to dělají někteří dospělí, nebo tajně spořádali pivo, nastražené zahrádkáři na slimáky .

Kamenné zvířátko Modroočko

Co říkáte tomuhle kamenáčkovi? To je pěkný "cvalda", co? Je každému doufám jasné, že smát se mu za to je hloupost, ona ho takového vytvořila Příroda. Sice je třeba legračně baculatý, ale zase umí být, zejména dětem, moc užitečný, pomáhá jim, jak jen umí, radí, ulehčuje život...


Nikdy se nikomu nesmějte za to, jak vypadá, protože nikdy nevíte, co umí. Mnoho lidí to neví, nebo tomu jen nevěří, ale existuje způsob, jak se dá takovému posmívání, dělání naschválů někdy až šikanování, velice účinně, a přitom zcela nenápadně, bránit, tak je potřeba být opatrný, abyste si zbytečně nezkomplikovali život...

Kdo je stejně lenivý, jako já a nechce se nikde trmácet a kamenáčky hledat, mohu mu cosi nabídnout: podařilo se mi nějaká Modroočka sehnat, a tak je zde dětem mohu představit.

Pokud někdy Mineralogický klub bude opět přítomen na akci pro děti a mládež, mám pro děti nachystáno jedno překvapení, protože jim na jejich přinesené oblázky... Jéé, já to málem prozradil...

No, prostě pro mám pro děti jedno překvapení, stačí si přinést hezké malé oblázky. A pořadatelům akcí nabízím možnost spolupráce v tomto směru. Přinesu dětem nějaké ty "kamenáčky", naučím je, jak si povídat s kamínky, budou-li vhodné podmínky, dojde i na to malování.

Plyšový pes, neboli plyšák

Pro kreativní návštěvníky zde mám jeden malý "domácí úkol", spočívající v tom, že se každý podívá na psíka vpravo a zkusí trošku zvýšit intenzitu toku myšlenek tak, aby to přineslo nějaký konkrétní výsledek...

Si nemyslete, že se po internetu budete jen tak lážo plážo procházet. Pokud Vás něco napadne, šupky dupky k počítači a pošlete mi fotografii výsledku Vašeho snažení mailem.

Hele, vtipálkové, to co Vás hned možná napadlo jako první, že vygeneruje Váš mozek, to mi fotit a posílat nemusíte . Mně tu jde o "líbání můzou" v oblasti umělecko-dekoračně-designérské.


Plyšový pes, neboli plyšák

Já to však nevydržím a prozradím to. Jak se Vám líbí tyto "oblázkové tlapky"? Pes Pluto je z nich přímo nadšený...


Zkuste také odkaz Estetika minerálů a kamenů

Externí odkazy:

Chcete si koupit (nebo naopak prodávat) ručně vyráběné designové věci, pro kojence až dospěláky, např. ozdůbky či ošacení, dekorace do bytu apod.? I z kamínků...  > Home page > Děti a mládež > Začátek stránky


Informace

Nabídka služeb

Přírodověda

Doporučené odkazy

Mrkající myška

Relax a zábava

Výměna odkazů


zc.latroppiv@atsop  

 Napsat


Copyright © Pravidla použití fotografií a textů.