GEOstezka = zajímavosti a zvláštnosti o "kamenech"

Pro každého něco

Sponzor GEOstezky: Najde se sponzor?    Patron GEOstezky: Najde se patron?

GEOstezka = kámen, kamení, minerály, zajímavosti a zvláštnosti, stavby, výrobky, ezoterika, tajuplná a mystická místa, magické kameny, záhady apod.

Základní informace o GEOstezce  ♥  Fotografická soutěž


  > Home page > Paleontologie > Aktuální stránka

Galerie fosilií (zkamenělin)

V Egyptě, na plošině nad Údolím králů, jen kousek od hrobky krále Tutanchamona, se dnes dají nalézt třeba takovéto "kousky" >>>


Amonit


Fosilie (zkamenělina) Amonit

Zkamenělina (fosílie), nazvaná amonit, již nějaký ten rok patří mezi stálice nabídky prodejců na mineralogických burzách - tento kousek je zase třeba z Maroka, ostatně, jako spousta dalších fosilií (nejen) na českém trhu.


Belemnit


Fosilie (zkamenělina) Belemnit

Na horním obrázku je nejen kousek zkamenělé horniny, ve které je malý pravěký belemnit uvězněný, ale také jeden již vypreparovaný "staroušek", trčící z téhož kusu horniny.

To, že ho lze takto obdivovat, stejně tak jako amonita z předchozího obrázku, na tom mají ohromnou zásluhu jen a pouze zručnost a trpělivost marockých řemeslníků.

Obyčejnou elektrickou bruskou, bez jakéhokoliv chlazení např. vodou, jsou ze zajetí okolní horniny osvobozováni různí prehistoričtí tvorové, a to pod širým nebem, v nehorázném nepořádku, brusiči jsou chráněni před nemilosrdným žárem slunce jen starými roztrhanými hadrami, nad hlavami různě rozprostřenými.


Trilobit


Na první pohled není na následujícím obrázku nic moc úchvatného, ale...

Fosilie (zkamenělina) Trilobit z Maroka

... po rozbití "skořápky kamenného vejce" se objeví trilobit (rovněž z Maroka), v celé své kamenné kráse. Jen je potřeba si pohlídat, jestli ta "krása" není slepená z více kusů, což bývá dost často...

Fosilie (zkamenělina) Trilobit z Maroka

Na Sahaře v Maroku se pak dají také celkem snadno nalézt i zkamenělé větve, nebo kmínky keřů či stromů, jen tak, na zemi v písku, důkazem čehož je obrázek následující, který současně slouží jako důkazní materiál, že Sahara vždy nebyla jen poušť. Sám jsem je v poušti nalezl.

Fosilie (zkamenělina) větví ze Sahary z Maroka
Šnek


Ti dva šneci na obrázku dole vypadají skvěle, že?

Fosilie (zkamenělina) - šnek

Vzhledem k tomu, že mohu nabídnout také obrázek na podobné šneky tři, který vypadá stejně podezřele dokonale, tak otázka, zda jde o dílo přírody, nebo člověka, se přímo vkrádá. Přesnou odpověď neznám, jen ji tuším...

Fosilie (zkamenělina) - tři šneci

V zemi se také nacházejí "zkamenělá", lépe řečeno prokřemenělá dřeva apod. věci.

  > Home page > Paleontologie > Začátek stránky


Informace

Nabídka služeb

Přírodověda

Doporučené odkazy

Mrkající myška

Relax a zábava

Výměna odkazů


zc.latroppiv@atsop  

 Napsat


Copyright © Pravidla použití fotografií a textů.